Kolonie letnie dla młodzieży - wspaniałe kolonie i obozy młodzieżowe, kolonie edukacyjne. Duży wybór: angielska kolonia, kolonia survivalowa, obozy jeździeckie, obozy przygody, zimowiska i sylwester.

Strona główna

Polub nas na Facebooku


Firma Prestige

Partnerzy

Newsletter

Galerie zdjęć

Miejscowości na kolonie

woj. Pomorskie

dfsdfds

JUNOSZYNO

Junoszyno jest jedną z najspokojniejszych nadmorskich miejscowości Gminy Stegna. Mieszka w niej niewiele ponad 350 osób. To jednak niewątpliwa zachęta dla tych, którzy cenią sobie spokojny wypoczynek w klimacie nadmorskiej wioski. Miejscowość od wschodu graniczy ze Stegną, a od zachodu z Jantarem. To idealna lokalizacja umożliwiająca wczasowiczom odpoczynek na łonie natury w prawdziwej oazie spokoju, a jeśli zatęsknią za cywilizacją, mogą w miarę ochoty wybrać się do którejś z pobliskich miejscowości.

Część mieszkańców to rybacy, którzy mają swój port w pobliskim Jantarze. Wzdłuż głównej ulicy Junoszyna przebiega linia Żuławskiej Kolei Dojazdowej, którą można dojechać do Stegny, Jantaru, Mikoszewa, Nowego Dworu Gdańskiego i Sztutowa. W pobliżu wsi jest też malowniczo położony staw, ulubione miejsce miejscowych wędkarzy - wędkarze mogą tu zapolować na dorodnego lina, karasia, okonia czy szczupaka. Spokojne plażowanie z dala od rozbawionych plaż Stegny i Jantaru, to kolejna zaleta Junoszyna.

Nie wszyscye ta spokojna miejscowość może być idealnym miejscem dla poszukiwaczy skarbów. W pobliżu torowiska stała niegdyś karczma, po której obecnie nie ma śladu, jednak fakt o jej istnieniu dokumentują stare mapy i ciekawe znaleziska. Miłośnicy poszukiwań niejednokrotnie odnajdywali tam bardzo stare monety i inne cenne przedmioty. Junoszyno jest też jednym z miejsc, w którym może być ukryta słynna Bursztynowa Komnata. Starsi mieszkańcy wspominają o zaginionych ciężarówkach wojskowych, które nigdy nie wyjechały ze wsi. Czy to tylko legenda...?

fdgdf

ROZEWIE

Rozewie (kaszb. Blëza) - Przylądek oraz najdalej na północ wysunięty fragment Polski, na którym znajduje się Latarnia Morska Rozewie.

Rozewie uważane jest zwykle za najdalej na północ wysunięty fragment Polski. I należy tak uważać ze względu na tzw. stały punkt geograficzny. Dlatego nie należy zmieniać tego faktu w książkach, atlasach i encyklopediach, tym bardziej, że nazwa Rozewie oznacza przylądek funkcjonujący pod tą nazwą od 700 lat i nie można mylić jej z nazwą administracyjną. Jastrzębia Góra istnieje od 70 lat i jest osiedlem wchodzącym administracyjnie w skład miasta Władysławowo. Jeżeli natomiast z punktu turystycznego interesuje nas punkt gruntu, po którym możemy dojść najdalej na północ, to takie miejsce leży jednak w Jastrzębiej Górze i jest 120 m. dalej w kierunku północnym niż Rozewie. Miejsce to zostało oznakowane tzw. "Gwiazdą Północy" - obeliskiem położonym w pobliżu Szkoły Podstawowej przez Towarzystwo Miłośników Jastrzębiej Góry.Przylądek objęty jest od roku 1959 krajobrazowym rezerwatem Przylądek Rozewie o powierzchni 12,15 ha. Ochronie podlegają resztki lasów bukowych (występują drzewa ponad 200-letnie o obwodzie pnia dochodzącym do 3 metrów) na wysokim brzegu klifowym. Linia brzegowa cofa się w rejonie przylądka nawet do 2 m rocznie. Przylądek został wzmocniony betonową ochroną mającą chronić go przed zjawiskiem abrazji.

tryrt

Łeba

Łeba (kaszb. Łeba, niem. Leba) to niewielkie miasto i gmina (miejska; prawa miejskie od 1357) w północnej Polsce, w województwie pomorskim, w powiecie lęborskim, nad rzekami Łebą i Chełstem. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa słupskiego. Według danych z 31 grudnia 2007, miasto miało 3933 mieszkańców.

Na zachód od miasta rozciąga się Słowiński Park Narodowy z ruchomymi wydmami i Jeziorami Łebsko i Gardno. Na wschodzie leży jezioro Sarbsko i Rezerwat Przyrody Mierzeja Sarbska, który został założony w 1976 roku i ma status rezerwatu częściowego. Rezerwat ten rozciąga się na mierzei oddzielającej Bałtyk od jeziora Sarbsko. Swoją ochroną obejmuje tereny o powierzchni 546,63 ha. Wysokości zalesionych wydm dochodzą do 24 m. n.p.m.

ghf

USTKA

Ustka – to pachnąca wakacjami, słońcem, plażą i sosnowym lasem nadmorska miejscowość o niepowtarzalnej atmosferze dawnego kurortu. Szeroka gama atrakcji jakie oferuje sprawia, iż jest to idealne miejsce na letni wypoczynek. Na urok Ustki składa się szeroka piaszczysta plaża, czysta woda, bogactwo lasów, ale także tętniąca życiem nadmorska promenada z mnóstwem niespodzianek przygotowanych specjalnie dla młodych kolonistów.

 

vfdfd

 

 

Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra  – kąpielisko, miejscowość w granicach gminy miejskiej Władysławowo. Najbardziej wysunięta na północ miejscowość Polski.

Tradycje tego kurortu wczasowego sięgające okresu międzywojennego ściągają do siebie turystów z całej Polski, oferując im: czystą morską wodę, piaszczyste szerokie plaże, orzeźwiające powietrze przesycone jodem oraz szeroką gamę ofert bazy wypoczynkowo - noclegowo - rehabilitacyjnej.

Walory przyrodnicze miejscowości Jastrzębia Góra oraz mnóstwo innych atrakcji gwarantują udany wypoczynek. Bliska odległość od Trójmiasta: Gdynia, Sopot, Gdańsk oraz Mierzei Helskiej czy Łeby pozwala na realizację bardzo atrakcyjnego wypoczynku nad morzem. Zapraszamy do Jastrzębiej Góry!

jhgjgh

Władysławowo

Władysławowo  - gmina miejska (miasto) w województwie pomorskim, w powiecie puckim i miejscowość w gminie miejskiej Władysławowo. Atrakcje turystyczne: port morski, plaża i kąpielisko, Hallerówka i muzeum przyrodnicze, Jarmark Morski, Lunapark Sowiński, Dom Rybaka, Muzeum Motyli, Rezerwat przyrody Słone Łąki, Letnie Koncerty Organowe i Kameralne, Dom modernistyczny z 1939 roku.

AFDSF

 

 

Gniew

Gniew - to miasto w woj. pomorskim, nad ujściem Wierzycy do Wisły, w powiecie tczewskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Gniew. Z zabytków warto zabaczyć: Zamek krzyżacki, Pałac Marysieńki zbudowany przez Jana Sobieskiego, Stare Miasto o zachowanym średniowiecznym układzie przestrzennym, Gotycki kościół parafialny pw. św. Mikołaja, Pozostałości murów obronnych miasta i zespołu zamkowego.

fdfd

Mierzeszyn (obozy Dzewina)

Wieś w Polsce położona w województwie pomorskim, położona ok. 30 km na południowy zachód od Gdańska. Mierzeszyn to stara pomorska osada, której początki sięgają czasów, gdy wiara chrześcijańska zdobywała sobie pierwszych wyznawców na tych terenach (X – XIII wiek). Niedaleko Mierzeszyna znajduje się pomnik przyrody, jest nim głaz narzutowy o dużych rozmiarach.

dfsdfsa

Runowo

Wieś w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie słupskim, w gminie Potęgowo.

fdgfd

 

Krynica Morska

Miasto i gmina w województwie pomorskim.Krynica Morska to kurort o wspaniałym, niezwykle atrakcyjnym położeniu, przyciągającym coraz więcej turystów. Piękna plaża, mikroklimat charakterystyczny dla Krynicy Morskiej gwarantuje udany, niezapomniany, pełen słońca i kąpieli morskich wypoczynek.

;;lkjl

 

Cetniewo

Jedna z głównych dzielnic turystycznych Władysławowa. Najbardziej znana z powstałego w roku 1952 Centralnego Ośrodka Sportu (obecnie Ośrodka Przygotowań Olimpijskich), w którym wielokrotnie odbywały się imprezy sportowe wysokiej rangi

fsdfsdfsd

 

Puck

Miasto w województwie pomorskim.Zabytki: Gotycki kościół parafialny św. Piotra i Pawła z XIII wieku, Szpital barokowy, Dawny klasztor sióstr sercanek,Zabytkowe kamienice miejskie z połowy XVIII i XIX wieku, Neogotycki ratusz z 1865.

dfsdafdsfsdf

 

woj. Zachodniopomorskie

 

vcxvxc

Kołobrzeg

Kołobrzeg to miejscowość uzdrowiskowa i duże kąpielisko morskie o największym nasłonecznieniu na Wybrzeżu Bałtyckim. Do dyspozycji wczasowiczów jest 6-cio kilometrowa, piaszczysta plaża, wzdłuż której ciągnie się zacieniona aleja nadmorska. Atrakcją jest wysunięte 220 m w głąb morza molo spacerowe i latarnia morska z udostępnionym dla turystów tarasem widokowym.

 

Międzyzdroje

Międzyzdroje – miasto w północno-zachodniej Polsce, w woj. zachodniopomorskim, w powiecie kamieńskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Międzyzdroje, położone na wyspie Wolin nad Morzem Bałtyckim.Do atrakcji turystycznych Międzyzdrojów można zaliczyć: aleja Gwiazd, molo o długości 395 m, gabinet figur woskowych Gabinet Gwiazd, obiekty Wolińskiego Parku Narodowego, kaplica Stella Matutina, Kawcza Góra i ciąg punktów widokowych.

sdfsd

 

Mrzeżyno

Mrzeżyno – osada rybacka, nadmorska miejscowość wypoczynkowa i kąpielisko morskie w północno-zachodniej Polsce, położone w woj. zachodniopomorskim, w powiecie gryfickim.Do atrakcji turystycznych w Mrzeżynie można zaliczyć: falochrony portowe, pomnik Zaślubin Polski z morzem, a także neoromański kościół z 1912 roku. W okresie letnim są organizowane niewielkie imprezy kulturalne

gfdgfd

 

Czaplinek

Czaplinek to miejscowość położona na terenie Drawskiego Parku Krajobrazowego, w regionie bardzo atrakcyjnym pod względem przyrodniczym, krajobrazowym, jak i uprawiania wszelkiego rodzaju sportów wodnych i lądowych. Miasto słynie z bazy wodniackiej, gotyckiego kościółka i Międzynarodowego Zlotu Miłośników Motocykli Harley Davidson.

gfhfg

 

Borne Sulinowo

Miasto w woj. zachodniopomorskim, w powiecie szczecineckim, siedziba władz gminy miejsko-wiejskiej Borne Sulinowo.Miasto położone jest nad jeziorem Pile. W okolicy atrakcją jest tzw. podwodny las, tj. część wyspy, która zapadła się do jeziora.

fgfd

Połczyn-Zdrój

Miasto w północno-zachodniej Polsce, w woj. zachodniopomorskim.Zabytki chronione prawnie w mieście: Stare Miasto powstało w XIV, pałac tzw. "Zamek" z przełomu XVII/XVIII, park zdrojowy założony w latach 1836-1839 z amfiteatrem, dom z oficynami z 2. połowy XIX, zespół browaru wybudowany w latach 1824-25, młyn wodny z początku XIX z kołem młyńskim o średnicy 12 metrów.

fdgsdfds

 

Niechorze

Wieś rybacka, nadmorska miejscowość wypoczynkowa i kąpielisko morskie w północno-zachodniej Polsce.Niechorze należy do typowo turystycznej gminy promowanej jako Wybrzeże Rewalskie. Niechorze jest kurortem wypoczynkowym, w którym znajduje się dużo ośrodków wczasowych, pensjonatów, pokoi gościnnych, kempingów oraz pól namiotowych. Nadmorski brzeg w miejscowości cechuje piaszczysta plaża oraz w jednej zatoce wysoki klif, na której stoi latarnia morska.Mieści się tu Muzeum Rybołówstwa Morskiego, które ukazuje specyfikę zawodu rybaka oraz przedstawia cząstkę kultury pomorskiej.

dsfsdsas

Świnoujście

Miasto na prawach powiatu, port morski, uzdrowisko w północno-zachodnim krańcu województwa zachodniopomorskiego , położone u ujścia Świny do Morza Bałtyckiego, jedyne w Polsce miasto położone na 3 dużych wyspach: Uznam, Wolin, Karsibór oraz na kilkudziesięciu małych, niezamieszkanych wysepkach.Zabytki chronione prawnie w Świnoujściu:układy urbanistyczne z XVIII-XIX w., wieża garnizonowego kościoła luterańskiego pw. Marcina Lutra z 1904 r., zespół fortów twierdzy Świnoujście nad rzeką Świną, Park Zdrojowy, dawny ratusz, z 1805,dom szachulcowy.

fdfsdfsd

Dźwirzyno

Wieś sołecka w północno-zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim.Dogodne położenie nad morzem i jeziorze Resko Przymorskie sprawia, że oprócz wypoczynku na plaży można tu także wędkować, obserwować przyrodę i uprawiać sporty wodne.Dźwirzyno jest letniskiem z rozbudowaną bazą wypoczynkowo-turystyczną. Znajduje się tutaj szereg ośrodków wypoczynkowych, kwater prywatnych, kempingów, a także hotel 5-gwiazdkowy i hotel 4-gwiazdkowy.

fsdfsdfasdfsd

Gronowo

Wieś sołecka w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim.Zabytki chronione prawem:kościół pw. Wniebowstąpienia Pańskiego.Park dworski z k. XIX wieku.

dfsdfsd

 

Dąbki

Dąbki to urocza miejscowość położona na wybrzeżu Słowińskim, pomiędzy jeziorem Bukowo a Morzem Bałtyckim. Wspaniała szeroka plaża z drobnym piaskiem zaprasza do odpoczynku, a obecność jeziora powoduje, że jest to jedno z najsłynniejszych miejsc windsurfingowych i kiteowych w Polsce.

dfsdfsas

 

 

woj. Warmińsko-Mazurskiego

 

vbvcf

 

Kulka

wieś w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie szczycieńskim, w gminie Dźwierzuty.

wqewq

Giżycko

Miasto i gmina miejska w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie giżyckim położone na Mazurach.Atrakcje turystyczne i zabytki: Most obrotowy na Kanale Łuczańskim, Twierdza Boyen, cerkiew z końca XIX wieku, Zamek krzyżacki z XIV wieku, Wieża ciśnień z przełomu XIX i XX wiek.

dsds

Ryn

Miasto w woj. warmińsko-mazurskim. Zabytki w Rynie:Pokrzyżacki zamek wzniesiony na wzgórzu w centrum miasta około 1337r., Wiatrak typu holenderskiego z II poł. XIX, Wieża ciśnień z XIX w., Stary młyn, Podziemny, średniowieczny kanał łączący jeziora Ołów i Ryńskie.

fgfdd

Młynik

Wieś w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie mrągowskim.

fdgfdgdf

 

Pasym

Miasto w woj. warmińsko-mazurskim.Do najważniejszych zabytków zalicza się: Późnogotycki kościół z końca XV wieku, Neogotycki kościół pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa,Plebania z początku XX w, Ratusz z XIX wieku, Pozostałości murów miejskich z XIV wieku, Dawna łaźnia miejska, Cmentarz ewangelicki z XVII w.

woj.kujawsko-pomorskie

dfsdfsdfsddfsd

 

Zamrzenica

Wieś w Polsce położona w województwie kujawsko-pomorskim.Wieś jest siedzibą dużego nadleśnictwa, które wchodzi w skład Dyrekcji Okręgowej Lasów Państwowych w Toruniu.

fdgsdfgsdfgdf

 

 

woj. Lubelskie

 

opi

 

Kazimierz Dolny

Miasto w woj. lubelskim, w powiecie puławskim, nad Wisłą, w Małopolskim Przełomie Wisły.Do najważniejszych zabytków zalezą: kościół farny św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja, ruiny zamku dolnego z XVI w, baszta obronna, kamienica Gdańska, kamienica Biała, spichlerze nad Wisłą, synagoga.

nmvdfd

Długie

Długie to niewielka miejscowość malowniczo położona na pojezierzu Dobiegniewskim między Puszczą Notecką a Drawieńskim Parkiem Narodowym. Kilka większych i niezliczona ilość mniejszych jezior tworzy drugi, po Mazurach, najdłuższy szlak wodny w Polsce. Wysoki stopień zalesienia, zbiorniki wodne i rzeki tworzą wspaniałe scenerie dla wypoczynku. Czyste wody i nietknięte ludzką ręką lasy przyciągają w te strony licznych turystów. Warunki naturalne tego regionu sprzyjają uprawianiu różnych form aktywnego wypoczynku, zwłaszcza sportom wodnym.

ytuytutyu

Lubiatów

Lubiatów, miejscowość położona nad jeziorem Sławskim i rzeką Obrzycą. Znajduje się w niej kilka ośrodków rekreacyjnych, nastawionych głównie na czerpanie przyjemności ze sportów wodnych. A warunki do ich uprawiania są nadzwyczajne - jezioro Sławskie jest największym akwenem w makroregionie o powierzchni 817 ha. Dogodne warunki wiatrowe, czynią z jeziora raj dla miłośników żeglarstwa i windsurfingu. Tereny wokół jeziora porastają liczne lasy sosnowe, które obfitują w dziką zwierzynę i słyną z grzybów. Na Pojezierzu Sławskim występuje wiele gatunków rzadkiego ptactwa, region ten został uznany za ostoję ptaków o randze europejskiej. Okolica cechuje się łagodnym, ciepłym klimatem i najdłuższym latem w tej części Polski.

woj. Małopolskie

 

nbnbkh

 

Białka Tatrzańska

Znana w Polsce wieś letniskowa, koleje linowe, wyciągi narciarskie. Obecnie Białka Tatrzańska pod względem infrastruktury turystycznej jest jedną z najatrakcyjniejszych miejscowości górskich.

hjghjg

 

Poronin

Wieś podhalańska w Polsce położona w województwie małopolskim.Tereny wokół Poronina są wykorzystywane jako tereny do uprawiania turystyki i narciarstwa. W sezonie zimowym dla turystów udostępniony jest wyciąg narciarski. Liczne pensjonaty zachęcają do spędzenia tu wakacji - zarówno zimowych jak i tych letnich.

gfdsfgfsdfs

Zakopane

Miasto i gmina w województwie małopolskim. Liczne sanatoria i domy wypoczynkowe oraz duża baza noclegowa, czynią z Zakopanego miejscowość atrakcyjna dla turystów. Główną atrakcją turystyczną są Tatry. Inne to:kolej linowo-terenowa na Gubałówkę, kolejka linowa na Kasprowy Wierch, kolej linowo-krzesełkowa na Butorowy Wierch, skocznia narciarska Wielka Krokiew, Teatr im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, liczne festiwale i imprezy folklorystyczne

dsfsdfsd

Murzasichle

Murzasichle – wieś podhalańska w Polsce położona w województwie małopolskim, w powiecie tatrzańskim, w gminie Poronin.

Widok z Murzasichla na Tatry jest piękny, choć ostatnio coraz bardziej przysłonięty zabudowaniami, tak że trudno jest znaleźć miejsce, gdzie można by jeszcze zobaczyć pełny widok. Widok obejmuje Tatry Bielskie, słowacką część Tatr Wysokich od Jagnięcego Szczytu po Gerlach (widoczny tylko z dolnej części wsi), grań Orlej Perci od Wołoszyna i Koszystej po Mały Kozi Wierch, następnie grań główną od Świnicy po Małołączniak oraz Giewont. Z górnej części wsi i z Budzowego Wierchu można ponadto zobaczyć dalszą część Tatr Zachodnich, m.in. Kominiarski Wierch i Osobitą. Z Capówek widać także Babią Górę ponad Gubałówką oraz Gorce ponad Galicową Grapą. Od wschodu widoczny jest grzbiet ciągnący się ponad Małem Cichem z Tarasówką i Zgorzeliskiem.Szczególnie pięknie przedstawia się z Murzasichla Żółta Turnia, tworząca regularną piramidę.

 

Biały Dunajec

Biały Dunajec jest malowniczą wsią położoną nad piękną górską rzeką -Biały Dunajec, oddaloną 7 km od Zakopanego, co umożliwia szybki dojazd do stolicy polskich Tatr.

dfsdfsdffasfsfsd

 

Muszyna

Uzdrowisko w Beskidzie Sądeckim, niedaleko Krynicy Górskiej. Położone w kotlinie, na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego stanowi wspaniałą bazę wypadową do organizacji wycieczek pieszych i rowerowych.

gfdgdfgdf

Czorsztyn

Wieś w Polsce położona w województwie małopolskim.Miejscowość turystyczna i wypoczynkowa z rozwiniętą infrastrukturą turystyczną: baza noclegowa, przystań statków spacerowych, znakowany szlak turystyczny.Zabytki: ruiny gotyckiego zamku z XIV wieku w granicach rezerwatu krajobrazowego, kaplica z przełomu XVIII i XIX wieku.

bnvnvbnvv

Rabka

Miasto w woj. małopolskim. Zabytki i inne atrakcje: drewniany kościół (1606, 1744-1778), obecnie siedziba Muzeum im. Władysława Orkana, kapliczka św. Floriana, muzeum Gorczańskie Jana Fudali, Państwowy Teatr Lalek "Rabcio", Muzeum Orderu Uśmiechu.

dsfsdfsdsdfs

woj. Opolskie

 

fgsdf


Byczyna

Miasto zachowało wiele ze swego pierwotnego wyglądu, dlatego też jest określane jako jedno z ciekawszych miast Opolszczyzny. Oto jego najważniejsze zabytki:Mury średniowieczne miasta, Wieża Bramna Zachodnia tzw. Niemiecka, Wieża Bramna Wschodnia, Baszta Południowa, Fosa, Ratusz, Zabytkowe kamienice i domy.

dsfsdfsd


woj. Śląskie

 

vbnvbnvbnvbnv


Wisła

WISŁA miasto Adama Małysza!!! Nie bez powodów nazwana „Perłą Beskidu Śląskiego”. Położona w malowniczo rozgałęzionej dolinie rzeki Wisły, pośród pasm górskich i urokliwych beskidzkich lasów. Przepiękne centrum miasta ze straganami i sklepikami, ogromnym parkiem nad rzeką Wisłą zachęca do dłuższego pobytu, obowiązkiem jest również zwiedzenie nowo wybudowanej skoczni narciarskiej.

fdsfdsfsd

Podlesice

Ze względu na dużą liczbę skałek wapiennych w bezpośrednim sąsiedztwie wsi, a także z uwagi na rozbudowaną bazę noclegową, Podlesice są jedną z kilku wspinaczkowych stolic Polski

bnvbnv

Zwardoń

Miejscowość jest znana jako miejsce zimowego wypoczynku, głównie za sprawą dobrze rozwiniętej infrastruktury turystycznej, a przede wszystkim sieci wyciągów narciarskich (około 15 wyciągów). Tutejszy charakterystyczny mikroklimat powoduje, że pokrywa śnieżna w okolicach przełęczy utrzymuje się czasem aż do kwietnia.

Węgierska Górka

Wieś gminna w Polsce położona w województwie śląskim, w powiecie żywieckim, w gminie Węgierska Górka.Miejscowość, położona na zboczach Beskidu Śląskiego i Beskidu Żywieckiego niedaleko Żywca, jest siedzibą gminy Węgierska Górka. Przez Węgierską Górkę przepływa rzeka Soła.

Szczyrk

To gmina miejska o charakterze turystyczno-wypoczynkowym w województwie śląskim.Warte uwagi:Sanktuarium Maryjne w Szczyrku "Na Górce", Kościół parafialny pod wezwaniem św. Jakuba Apostoła z lat 1797-1800,.Jaskinie: Lodowa, Salmopolska, Malinowska, w Klimczoku.Kolej krzesełkowa na Skrzyczne.Liczne trasy narciarskie.Kompleks skoczni narciarskich Szczyrk – Skalite.Kompleks skoczni narciarskich Biła.

gfhgfhfdh

Tresna

Wieś w Polsce położona w województwie śląskim.Pomiędzy 1960 a 1966 rokiem wybudowano tutaj ziemną zaporę wodną (o wysokości 39 m.), co spowodowało zalanie części wsi i powstanie Jeziora Żywieckiego (przy zaporze funkcjonuje hydroelektrownia o mocy 21MW).

fgdfgfdgfdgfdgd

 

woj.dolnośląskie

sdfsdfsd

Szklarska Poręba

Szklarska Poręba – atrakcyjny kurort u stóp Szrenicy (1362 m n.p.m.). Nazwa miasta wywodzi się od powstałej tu w XIV w. huty szkła, szklarstwo zaś przez stulecia było motorem rozwoju miejscowości. Dziś Szklarska Poręba to przede wszystkim znany kurort wypoczynkowy, ośrodek narciarski a także mineralogiczna stolica Polski.

ghgf

Karpacz

Karpacz – najsłynniejszy kurort Karkonoszy położony u stóp Śnieżki. Idealna baza wypadowa wycieczek pieszych po górskich szlakach. Dogodne położenie umożliwia wycieczki poza granice Polski: do Czech, Niemiec, Austrii.

xczcssd'

Rzeczka

Wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim.Miejscowość znana z walorów turystycznych i znakomitych warunków do uprawiania narciarstwa z malowniczo położonymi wyciągami narciarskimi.Zabytki: Kościół pw. Maksymiliana Kolbe, Pensjonat Kukułka.Ponadto ob. budynek 33 pełniący funkcję gospodarstwa agroturystycznego, pochodzi z pocz. XIX w i pełnił funkcję szkoły, prawdopodobnie ewangelickiej.

dfsfas

Przesieka

Wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim. Atrakcjami Przesieki są: Wodospad Podgórnej , Waloński Kamień, Chybotek, Kaskada Myi. Wieś słynie z pięknych widoków i malowniczego położenia. Często są tu organizowane plenery malarskie i fotograficzne. Z takich punktów widokowych, jak np. "Złoty Widok" można podziwiać panoramę Karkonoszy oraz Kotlinę Jeleniogórską. O atrakcyjności turystycznej miejscowości stanowi również bliskość wielu znanych zabytków: Zamek Chojnik , Karpacz - Świątynia Wang , Przełęcz Karkonoska, Śnieżne Kotły . Znajduje się tu wiele domów wypoczynkowych i pensjonatów.

sndjsabdsaa

 

Ludwikowice

Wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim.Zabytki:Barokowy kościół z XVIII wieku pw. św. Michała Archanioła, Dawny kościół ewangelicki Błogosławieństwa Pańskiego, Zabudowania dawnego młyna z połowy XIX wieku, Wiadukt kolejowy z końca XIX wieku, przebiega nad drogą do Jugowa.

dfsdfs

 

Szczyna

Miasto w woj. dolnośląskim.Zabytki:neogotycki Zamek Leśna z 1827 r., barokowy kościół pw. św. Jana Chrzciciela, dworzec kolejowy z 1890 r., kamienny posąg św. Nepomucena. Największą atrakcją turystyczną jest zamek na górze Szczytnik.Do zabytków można już też zaliczyć miejscową stację PKP wybudowaną ok. 1890 r.

fgdgdgdsgd

woj. Podkarpackie

fgfdgd


Polańczyk

Wieś w Polsce położona w województwie podkarpackim.Polańczyk od roku 1974 posiada status uzdrowiska. Jest tu łącznie ponad 1200 miejsc dla kuracjuszyNajciekawsze zabutki to: murowana cerkiew, cmentarz z murowaną kaplicą dworską z 1909 r., kamienna kapliczka z XIX w.

fsdfsd

Wola Michowa

Wieś w Polsce położona w województwie podkarpackim.Wieś nie jest jednoznacznie wydzielona, leży wzdłuż drogi. Jest stacją końcową turystycznej kolejki wąskotorowej biegnącej z Majdanu. Na skraju wsi, w zakolu rzeki znajduje się jedna z najlepiej wyposażonych w Bieszczadach stanic ZHP. Przy szosie do Cisnej – legendarne schronisko Latarnia Wagabundy.W Woli Michowej znajduje się stacja naukowa PAN-u.W miejscowości znajdują się dwa stare cmentarze, to jest cmentarz żydowski oraz cmentarz greckokatolicki.W latach 1992-1994 w stanicy w Woli Michowej odbył się Bieszczadzki Obóz Instruktorski. BOI.

 

Kolonie letnie dla młodzieży - wspaniałe kolonie i obozy młodzieżowe, kolonie edukacyjne. Duży wybór: angielska kolonia, kolonia survivalowa, obozy jeździeckie, obozy przygody, zimowiska i sylwester....